MASKİ-Temiz-Bir-Manisa-İçin-Atık-Yağları-Topluyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, bünyesindeki araçlardan bakım onarım sonrasında çıkan atık yağların bertarafını sağlayarak çevreye zarar vermesinin önüne geçiyor.

Çevre bilincini arttırmak, suyu, toprağı korumak ve gelecek nesillere yaşanılabilir bir kent bırakmak adına çalışmalarını sürdüren Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kendi bünyesindeki araçların bakım onarımlarından çıkan atık yağların bertarafını sağlayarak çevreye zarar vermesinin önüne geçiyor.

“Manisa’mızın doğasını korumak bizim görevimizdir”

Bir litre atık yağın bir milyon metreküp suyu kirlettiğinin bilimsel çalışmalarla ortaya konduğunu belirten Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanı Kemal Anaç, “İdare olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla çevreye duyarlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda bünyemizdeki araçların periyodik olarak bakım onarımlarından sonra elde edilen atık yağların Manisa’mızın doğasına zarar vermemesi amacıyla toplanmasını sağlıyoruz. Toplanan 6270 kilogram atık yağ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onaylı geri dönüşüm firmasına teslim edildi. İlgili firma da yağların bertarafını sağladı. Manisa’mızın doğasını korumak bizim görevimizdir” dedi.

Haberin tamamı için tıklayınız...

Loading